Dostawcy

Brak dostawców

Marki

Brak marki

Strona główna

Jeśli się tu znalazłeś, to z pewnością łączy nas wspólna pasja jaką jest hodowla mrówek. Kiedy my rozpoczynaliśmy swoją przygodę napotkaliśmy sporo trudności by skompletować odpowiednie wyposażenie dla naszych mrówek. Właśnie wtedy zrodził się pomysł aby stworzyć sklep z mrówkami, który ułatwi rozpoczęcie hodowli mrówek innym pasjonatom.

 

W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim jedną z najbogatszych ofert formikarium dla mrówek,różnorodne gatunki mrówek na sprzedaż oraz akcesoria które ułatwią domową hodowlę mrówek.

 

Zacznijmy jednak od formikarium. Zastanawiałeś się gdzie kupić formikarium, to właśnie znalazłeś odpowiedź, W naszej ofercie znajdziesz formikarium korkowe, formikarium akrylowe, formikarium gipsowe, formikarium ziemne, duże formikarium dla mrówek, ale też mini formikarium. Wybór odpowiedniego domku dla mrówek, zależy od Ciebie i od rodzaju mrówek jakie zamierzasz, bądź już hodujesz. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę jaką jest hodowla mrówek w domu to u nas kupisz formikarium z mrówkami.

 

Przejdźmy zatem do najważniejszego tematu jakim są gatunki mrówek. W naszym sklepie możesz zapoznać się i wybrać najbardziej dla Ciebie odpowiedni gatunek mrówki. Posiadamy mrówki z naszego kraju ale również mrówki z zagranicy. Mamy mrówki z Hiszpanii, mrówki z Węgier i inne mrówki egzotyczne. Jeśli nie wiesz który gatunek mrówek będzie dla Ciebie najlepszy wystarczy, że do nasz napiszesz, chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy Ci jakie formikarium będzie dobre dla danego gatunku mrówek.

 

Przechodzimy do ostatniej kategorii w naszym sklepie. Akcesoria dla mrówek. Mamy te najbardziej podstawowe, które każdy hodowca mrówek powinien posiadać czyli pokarm ( mieszanka nasion, miód, suszona krew dla mrówek), kolorowy piasek do formikarium, żwirek do formikarium, różnego rodzaju poidełka do formikarium i podstawki do karmienia mrówek. Posiadamy także w ofercie ozdoby do formikarium, które z całą pewnością nadadzą mu niepowtarzalnego wyglądu. Istotną rzeczą jest ogrzewanie formikarium, dlatego u nas znajdziesz aż trzy produkty z tej kategorii. Mata grzewcza do formikarium to jedna z nich i co najważniejsze u nas dostępna w dwóch rozmiarach, dlatego hodowcy mający małe formikarium dla mrówek, jak i właściciele dużego formikarium wybiorą coś dla siebie.

 

A więc do dzieła! Farma mrówek w Twoim domu nigdy nie była tak prosta do założenia. Właśnie znalazłeś sklep z mrówkami w którym znajdziesz prawie wszystko by spełnić marzenie jakim jest hodowla mrówek w domu.

 

Podkategorie

 • Pokarm

  Dobrze dobrany i zróżnicowany pokarm ma niesamowicie duże znaczenie w rozwoju kolonii mrówek.

  Dlatego prócz podstawowych produktów takich jak miód, nasiona czy mącznik znajdziecie tutaj również te mniej oczywiste:

  • pyłek pszczeli - bogaty w składniki odżywcze
  • krew suszona - źródło białka
  • galaretka -źródło witamin i minerałów 
 • Mrówki

  To jaki gatunek wybierzemy ma ogromne znaczenie dla naszych dalszych wyborów. Rodzaj oraz wielkość kolonii ma istotny wpływa na sposób hodowli oraz na wybór niezbędnych ku temu produktów. Warto zaznajomić się z charakterystykami poszczególnych gatunków by uzyskać wiedzę na temat prawidłowej opieki nad nimi. Niektóre z oferowanych przez nas mrówek wymagają specjalnych akcesoriów do prawidłowego rozwoju, niektórym natomiast wystarczy minimalna ilość uwagi by mogły rozwinąć swoją kolonię.

  W naszym sklepie znajdziesz mrówki z kraju, ale również te bardziej egzotyczne, pochodzące z południowej Europy.

  WEDŁUG NAS NAJLEPSZE MRÓWKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

  • Messor barbarus  -  żniwiarki, odżywiają się nasionami
  • Lasius Niger - najpopularniejszy gatunek w hodowli

  CIEKAWE GATUNKI DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE

  • Camponotus Ligniperda - największa mrówka w Europie.
  • Manika Rubida  - największa czerwona mrówka w Europie.

 • Formikarium

  Formikarium  czyli sztuczne mrowisko które stanowi podstawę w hodowli mrówek.  Dobrze wykonane i estetyczne doskonale sprawdzi się w hodowli oraz pozwoli na wygodną obserwację mrówek. 

  W zależności od  materiału  oraz metody wykonania możemy wyróżnić:

  • formikaria szklane korkowe,
  • gniada wykonane techniką druku 3D,
  • gniazda akrylowe.

  Dodatkiem do gniazd są różnego typu areny akrylowe. Areny to nic innego jak wybieg dla mrówek, który łączymy z wybranym gniazdem za pomocą specjalnej złączki. 

 • Akcesoria

  Kategoria w której znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do prawidłowej hodowli mrówek. 

  • Maty i kable grzewcze
  • Różnego typu karmniki i poidełka
  • Probówki, pęsety

  Wybrane produkty ułatwią utrzymanie czystości w formikarium, inne natomiast stanowią doskonały dodatek do aren.

  Dział akcesoriów jest  stale poszerzany o nowe pozycje.

 • Wystrój

  Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebujesz by Twoja arena była niepowtarzalna i wyjątkowa. Obok naturalnych piasków i żwirków znajdziesz wiele dekoracyjnych żwirków w fantastycznych kolorach.

  Proponujemy także szeroki wybór ozdób wykonanych z tworzywa sztucznego w postaci

  • figurek
  • skał, korzeni 
  • roślinek 

  Ciekawa forma i różnorodność połączona z jakością wykonania i estetyką stanowią doskonały sposób by nadać swojej arenie indywidualny i niepowtarzalny charakter.

   

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.