• Obecnie brak na stanie
Lasius flavus
search
  • Lasius flavus

Lasius flavus

29,00 zł

Lasius Flavus- podziemnica zwyczajna

Lasius flavus gatunek mrówek żyjących niemal wyłącznie pod ziemią utrzymujący się z hodowli mszyc korzeniowych. W Polsce pospolity, występujący na terenie całego kraju. L. flavus zwykle buduje kopce ziemne,  w miastach ich gniazda ograniczają się głównie do części podziemnej. Kopce  przerośnięte mchem, trawą i inną drobną roślinnością zielną zwykle różniąca się od tej w otoczeniu. Brak kopców obserwowany jest często na południu Europy, a także na stanowiskach silnie nasłonecznionych, czy obszarach kamienistych, gdzie gniazda znajdują się głównie pod kamieniami. 

Wielkość kolonii: Królowa i 9 - 14 robotnic
Ilość
Obecnie brak na stanie

Lasius Flavus- podziemnica zwyczajna

Lasius flavus gatunek mrówek żyjących niemal wyłącznie pod ziemią utrzymujący się z hodowli mszyc korzeniowych. W Polsce pospolity, występujący na terenie całego kraju. L. flavus zwykle buduje kopce ziemne, jednak w miastach ich gniazda ograniczają się głównie do części podziemnej. Kopce często przerośnięte są mchem, trawą i inną drobną roślinnością zielną zwykle różniąca się od tej w otoczeniu. Brak kopców obserwowany jest często na południu Europy, a także na stanowiskach silnie nasłonecznionych, czy obszarach kamienistych, gdzie gniazda znajdują się głównie pod kamieniami. 
WYGLĄD

  • Królowa: 7-10 mm, ciemnobrązowa z dużym odwłokiem. Nogi, czułki oraz przód głowy jaśniejsze, żółtawe. Charakterystyczny mniej lub bardziej żółty spód odwłoka.

  • Robotnice: 2,5-4,5 mm,  Robotnice całkowicie żółte, czasem z nieco ciemniejszą głową i/lub odwłokiem. Robotnice występują w 2 rozmiarach, jednak proporcje poszczególnych części ciała pozostają zachowane

  • Samiec: 7-8 mm ciemny z jaśniejszymi odnóżami i niewielką głową z dużymi oczami.
HODOWLA LASIUS FLAVUS

  • Temperatura: Pokojowa, dogrzewanie przyśpieszy rozwój

  • Pokarm w hodowli: drobne krople miodu, owady karmowe

  • Zimowanie: ok 3 miesiące. Temperatura zimowania 5-10stC 

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.