Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Portal probówek

Dostępność: brak towaru

Opis

Nowa wersja popularnego gniazda dla młodej koloni bądź rójkowej królowej.

Część gniazdowa znajduje się w probówkach, gdzie mrówki powinny mieć zapewniony dostęp do wody. Natomiast część drukowana stanowi niewielką arenę – miejsce podawania pokarmów, składowania odpadków przez kolonie itd.

Formikarium ponad to zostało wyposażone w dodatkowy otwór 10mm, pozwalający na przyłączenie innego gniazda z naszej oferty, dodatkowej areny bądź innych modułów. Stanowi to bardzo dobre rozwiązanie dla młodej koloni. Gdy osiągnie ona odpowiedni rozmiar by przenieść ją do większego gniazda, wystarczy go podłączyć wężykiem.

W nowej odsłonie tego miniaturowego formikarium, dodano kanały na kabel grzewczy. Jest on kompatybilny z kablami z naszej oferty. Delikatne dogrzewanie koloni może przyśpieszyć jej rozwój oraz poprawić komfort bytowania naszych podopiecznych.

Formikarium ułatwia takie aspekty jak:

  • Podawanie pokarmów,
  • Przenoszenie mrówek z jednej probówki do drugiej (np. gdy w probówce z kolonią skończyła się woda bądź pojawiła się pleśń/grzyb na wacie),
  • Adaptacja pasożytniczej królowej (np. Lasius fuliginosus na koloni Lasius umbratus bądź Lasius niger),
  • Utrzymanie czystości w probówce z kolonią,
  • Dogrzewanie młodej koloni.

W skład oferowanego zestawu wchodzi mini formikarium, wykonane w technice druku 3D, dwie probówki, pokrywka z plexi wraz ze śrubką motylkową do jej zabezpieczania oraz zatyczka na otwór 10mm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl